HENDBOLLISTET NGA ULQINI MUNDEN SKUADREN NGA PODGORICA

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot  ne Podgorice u zhvillua ndeshja ne hendboll per  vajza, ku klubi I hendbollit Ulqini arriti fitore. Vajzat nga Ulqini treguan nje loje te forte para dashamiresve te hendbollit dhe keshtu arriten fitoren e merituar ndaj skuadres se Podgorices me rezultatin: PODGORICA 2013 –  ULQINI 1955  – 23:28.  Pas kesaj ndeshje vajzat gjenden ne vendin e 2-te me 4 pike  ne Ligen e dyte malazeze.

Deri me tani KH “Ulqini 1955” per vajza ka zhvilluar tri ndeshje, dy fitore dhe nje humbje.

Share.