HENDBOLLISTET E ULQINIT MUNDEN BUDUQNOSTIN

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ne gjirone e katert te Liges se dyte te hendbollit per femra, hendbollistet e Klubit te Ulqinit, ne tereninvendas kane mundur ekipin e hendbollit “Buduqnost” nga Podgorica mereyultatin 32-26. Ne ekipin vendas lojtarja me e mire ishte Hana Hot me 11 gola. Pas gjiros se katert ekipi I hendbollisteve nga Ulqini nxen vendin e 3-te ne tabele me dz fitore dhe nje humbje. Ne gjiron e radhes, fundjaven qe vjen, ato do te jene muafire te ekipit te hendbollisteve nga Tivati.

Share.