Hassan rrëzohet, por ngritet për të fituar të artën për Holandën

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kampionia botërore, Sifan Hassan, ka bërë një rikthim të jashtëzakonshëm nga rënia në kambanën e fundit, për të fituar garën 1.500 metra vrapim në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Hassan është kualifikuar për të vrapuar në finalen e disiplinës 5000 metra të hënën, në Stadiumin Olimpik.

28-vjeçarja nuk ka shumë kohë për ta rimarrë veten nga kjo garë dërrmuese, sepse sot pasdite do të garojë në finalen e vrapimit në 5.000 metra.

Hassani i ka fituar titujt e botës në 1.500 metra dhe 10.000 metra, si dhe medaljen e bronztë në 5.000 metra

Share.