HAPET PANAIRI I LIBRIT “ULQIN I 2015”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbrëmjen e kaluar në Ulqin është hapur Panairi i 15- i librit të organizuar nga Instituti i promovimit të librit nën patronatin e Komunës së Ulqinit.

Panairin e përshëndetën dy kryekuvendarët, Ranko Krivokapiq i Malit të Zi dhe Ilir Meta,homolog i tij,si dhe ministrat e kulturës së Malit të Zi, Shqipërisë dhe Kosovës.

Panairin e shpalli të hapur nikoqiti i tij, Fatmir Gjeka, kryetar i Komunës së Ulqinit.

Share.