FORCA URON BESIMTARET E KONFESIONIT KATOLIKE

Pinterest LinkedIn Tumblr +

URIME PASHKET

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu me rastin e festes se madhe te Pashkeve, uron të gjithe kleriket dhe  besimtaret e konfesionit katolik me deshire qe kjo feste te ju sjell lumturi dhe begati ne familjet tuaja.

Festa e Pashkeve eshte feste e vecante, eshte  koha e duhur kur duhet te tregohet toleranca dhe mirekuptimi ndernjerezore, eshte feste e paqes dhe miresise. Andaj ne emrin tim personal dhe ne emer te subjektit qe perfaqesoj ju uroj qe te kaloni kete feste ne harmoni  dhe gezime familjare.

 

Gezuar  dhe per shume mot !

 

Me respekt,

Nazif Cungu

Kryetar i Forces se re demokratike

Share.