FK Deciq për stërvitje në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Ulqin po qendron klubi i futbollit K.F Deçiq,  futbollistet e të cilite po pergaditen për stinorin e sivjetshmen në terrenet sportive Causheviq . 

Po ashtu klubin e ka vizituar trajneri i kombëtares së Malit te Zi Miodrag Raduloviq, i cili ka biseduar me perfaqesuesit e klubit për pergaditjet dhe vazhdimin sezonit në ligën Telekom 1 , si dhe për formën e kanditatëve për të luajtur nën fanellën e Mali të Zi.

KF Deçiq pritet të këtë edhe një stadium te ri , i cili i përmbush standardet e FiFA-s

 

Share.