FILLOI BELCANTO DOLCINIO, SONTE NATA E DYTE

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbreme filloi Edicioni i trete i Festivalit Nderkombetare te Muzikes Klasike ” Belcanto Dolcino ” ne te cilin u prezantuan me nje performance te shkelqyer shume artist vendas dhe huaj. Mbremjen e hapi kryetari i Komunes se Ulqinit Loro Ndrekiq, kurse ne emer te organizatorit te pranishmit i pershendeti Cafo Boga.  Sonte ne kuader te nates se dyte performacat e veta do ti paraqesin kitaristet e mirenjohur Darko Nikceviq dhe Srgjan Bullatoviq. Aktiviteti mbahte ne Pallatin Venecija dhe fillon ne ora 17.00.

Share.