Eurovision: Mali i Zi nuk arrin të kalojë në finale

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në natën e parë të festivalit muzikor Eurovision, i cili këtë vit mbahet në Izrael, një nga konkurentët ishte edhe grupi D-Mol nga Mali i Zi i cili konkuroi me këngën Heaven. Në konkurencën e 17 vendeve , grupi nga Mali i Zi nuk arrit të kalojë në finalen e madhe e cila do të mbahet me 18 maj. Në finale kaluan Sllovenia, Serbia, Biellorusia, Australia, Islanda, San Marino, Greqia, Çekia, Estonia dhe Qipro.

Share.