DIALOGU VAZHDON TË HËNËN

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dialogu i ditës së martë në nivel kryeministrash mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ka mundur të nxjerrë më shumë se një marrëveshje, atë për pranim të polisave të sigurimit. Kreu i ekzekutivit kosovar, Isa Mustafa përmes një njoftimi të postuar në Facebook, duke folur për takimin e djeshëm homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se është përmbyllur një ditë e ngjeshur e dialogut me Serbinë në Bruksel.“Për shumë tema që i trajtuam është punuar gjatë nga ekspertët tanë, të cilët me përgjegjësi të plotë po mbulojnë fushat e tyre”.

Share.