Covid 19 në Mal të Zi: 42 raste të reja, 2 nga Ulqini

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 570 testime për Covid 19, nga të cilët 42 kanë rezultuar pozitiv, njoftojnë nga Instituti për Shëndet Publik. Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica 15, në Biello Polje janë 9, 6 në Nikshiq, 4 në Rozhajë, nga 2 në Budva dhe Ulqin, kurse në Kollashin, Cetinë , Plevlja dhe Tivat, nga 1 i infektuar. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 92 pacientë, çka do të thotë se numri i rasteve aktive është 967, prej të cilëve 29 janë nga Ulqini.

Share.