Covid 19 në Mal të Zi: 395 raste të reja dhe 6 viktima

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1414  analiza për prezencën e Covid 19,  nga të cilat 395 kanë rezultuan pozitive. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 6 humbje jete.  Numri më i madh i rasteve të reja janë regjistruar në Podgoricë 198 , 67 në Nikshiq, 23 në Tivar, kurse në Ulqin janë regjistruar 4 raste të reja. Gjatë kësaj kohe janë shëruar 442 pacientë , ndrësa numri i rasteve aktive është 9279, prej të cilëve 97 në komunën e Ulqinit.

Share.