Covid-19 : 99 raste të reja dhe 5 viktima.  7 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Mal të Zi raportohet për 99 raste të reja me Covid 19, nga 585 analiza të kryera. Gjatë kësaj kohe 5 persona e kanë humbur jetën nga kjo sëmundje, nga mosha 69 deri në atë 86 vjeçare. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 29,  Plevlja 23, Nikshiq 11, kurse në Ulqin u regjistruan 7 raste të reja. Gjatë kësaj kohe raportohet për 142 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 2196, nga të cilët 87 në komunën e Ulqinit.

Share.