Covid-19 : 97 raste të reja dhe 3 viktima.  6 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Mal të Zi nga 1201 analiza të kryera janë regjistruar 97 raste të reja me Covid 19 si dhe 3 viktima nga kjo sëmundje, njoftojnë nga ISHP. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 36,  Rozhajë 16, Biello Polje 9 kurse në Ulqin nuk u regjistrua 6raste. Gjatë kësaj kohe raportohet për 148 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 1548, nga të cilët 84 në komunën e Ulqinit.

 

Share.