Covid-19 : 95 raste të reja dhe 3 viktima.  3 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Mal të Zi raportohet për 95 raste të reja me Covid 19, nga 1278 analiza të kryera. Gjatë kësaj kohe 3 persona e kanë humbur jetën nga kjo sëmundje, nga mosha 58 deri në atë 72 vjeçare. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 33,   ,  Rozhajë 12, Plevlja 11, kurse në Ulqin u regjistrua 3 raste të reja. Gjatë kësaj kohe raportohet për 148 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 1902, nga të cilët 94 në komunën e Ulqinit.

Share.