Covid-19 : 84 raste të reja 1 viktimë.  4 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Mal të Zi nga 1329 analiza të kryera janë regjistruar 84 raste të reja me Covid 19 si dhe 1 viktimë nga kjo sëmundje, njoftojnë nga ISHP. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 17,  Nikshiq 9, Berane 8 kurse në Ulqin u regjistruan 4 raste. Gjatë kësaj kohe raportohet për 150 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 1688, nga të cilët 84 në komunën e Ulqinit.

Share.