Covid-19 : 75 raste të reja dhe 4 viktima.  4 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Mal të Zi nga 1430 analiza të kryera janë regjistruar 75 raste të reja me Covid 19 si dhe 4 viktima nga kjo sëmundje, njoftojnë nga ISHP. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 21,  Nikshiq  dhe Plevlja 7,  kurse në Ulqin u regjistruan 4 raste. Gjatë kësaj kohe raportohet për 125 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 1421, nga të cilët 58 në komunën e Ulqinit.

Share.