Covid-19 : 73 raste të reja dhe 3 viktima.  3 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Mal të Zi nga 1270 analiza të kryera janë regjistruar 73 raste të reja me Covid 19 si dhe 3 viktima nga kjo sëmundje, njoftojnë nga ISHP. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 32,  Nikshiq 8, Biello Polje 7 kurse në Ulqin nuk u regjistrua 3 raste. Gjatë kësaj kohe raportohet për 176 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 1528, nga të cilët 71 në komunën e Ulqinit.

Share.