Covid-19 : 73 raste të reja dhe 2 viktima.  1 rast në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Mal të Zi nga 1327 analiza të kryera janë regjistruar 73 raste të reja me Covid 19 si dhe 2 viktimë, njoftojnë nga ISHP. Më së shumti raste u regjistruan në  Rozhajë 18 , Podgoricë 16,  Nikshiq 8, kurse në Ulqin u regjistrua 1 rast i ri. Gjatë kësaj kohe raportohet për 98 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 1314, nga të cilët 47 në komunën e Ulqinit.

Share.