Covid-19 : 60 raste të reja dhe 2 viktima.  2 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Mal të Zi nga 1282 analiza të kryera janë regjistruar 60 raste të reja me Covid 19 si dhe 2 viktimë, njoftojnë nga ISHP. Më së shumti raste u regjistruan në  , Podgoricë 13,  Biello Polje 11, Nikshiq 7, kurse në Ulqin u regjistruan 2 raste të reja. Gjatë kësaj kohe raportohet për 129 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 1243, nga të cilët 43 në komunën e Ulqinit.

Share.