Covid-19: 585 raste të reja dhe 8 viktima. 2 të vdekur dhe 29 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi prej ditës së djeshme janë kryer 1908 analiza për Covid 19, nga të cilat 585 kanë rezultuar pozitive, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj periudhe janë regjistruar dhe 8 viktima nga kjo sëmundje, 2 prej të cilave nga komuna e Ulqinit.  Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 234,  Nikshiq 92, Herceg Novi 33, kurse  në Ulqin u regjistruan  29 raste të reja. Gjatë kësaj kohe u shëruan  497  të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.638, prej të cilëve 357 në komunën e Ulqinit.

Share.