Covid-19: 574 raste të reja dhe 9 viktima. 51 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi prej ditës së djeshme janë kryer 2024 analiza për Covid 19, nga të cilat 574 kanë rezultuar pozitive, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj periudhe janë regjistruar dhe 9 viktima nga kjo sëmundje, nga mosha 60 deri në atë 88 vjeçare.  Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 192,  Nikshiq 105, dhe në Ulqin ku është regjistruar rekord i ri me 51 të infektuar. Gjatë kësaj kohe u shëruan  506 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.903, prej të cilëve 432 në komunën e Ulqinit.

Share.