Covid-19: 574 raste të reja dhe 12 viktima. 25 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi nga dita e djeshme janë kryer 2083 testime për Covid 19, nga të cilët 574  kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj kohe janë  regjistruar 12 viktima nga sëmundja, nga mosha 43 deri 85 vjeçare.. Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 220,  Nikshiq 74, Herceg Novi 39,  ndërsa në Ulqin u regjistruan 25 raste. Deri në orën 15.00 njoftohet për  458  të shëruar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.337, prej të cilëve 302 në komunën e Ulqinit.

 

Share.