Covid-19 : 55 raste të reja dhe 3 viktima.  3 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Mal të Zi nga 1458 analiza të kryera janë regjistruar 55 raste të reja me Covid 19 si dhe 3 viktima, njoftojnë nga ISHP. Një nga viktimat është shtetas i huaj. Më së shumti raste u regjistruan në  Nikshiq 12,  Podgoricë 9, Rozhajë  6, kurse në Ulqin u regjistruan 3 raste të reja. Gjatë kësaj kohe raportohet për 108 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 1137, nga të cilët 38 në komunën e Ulqinit.

 

Share.