Covid-19 : 520 raste të reja dhe 2 viktima. Pa raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë regjistruar 520 raste të reja pozitive me Covid-19. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 2 humbje jete.  Bëhet fjalë për   pacientë nga Podgorica dhe Herceg Novi. Më shumë se gjysma e rasteve të sotme janë në : Podgoricë 305, Nikshiq 60, Tivar 27, ndërsa në Ulqin nuk ka pasur raste të reja. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 333 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.015, prej të cilëve 91 në komunën e Ulqinit.

Share.