Covid-19 : 519 raste të reja dhe 1 viktimë. 3 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 2157 testime për Covid 19, nga të cilët 519 kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë është  regjistruar q viktimë nga sëmundja.  Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 219, , Nikshiq 91, Tivar 23, ndërsa në Ulqin janë regjistruar 3 raste të reja. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 426 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.687, prej të cilëve 58 në komunën e Ulqinit.

Share.