Covid-19 : 502 raste të reja dhe 7 viktima. 3 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1860 testime për Covid 19, nga të cilët 502 kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë  regjistruar 7 viktima nga sëmundja.  Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 220, , Nikshiq 42, Tivar 20, ndërsa në Ulqin është regjistruar 1 rast i ri. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 480 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.702, prej të cilëve 54 në komunën e Ulqinit.

Share.