Covid-19: 502 raste të reja dhe 4 viktima. 29 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Ulqin po vazhdon gjendja e rëndë me virusin korona. Dje janë regjistruar edhe 29 raste të reja si dhe një tjetër viktimë nga kjo sëmundje. Në nivel të Malit të Zi janë regjistruar 502 raste  dhe 4 të vdekur. Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 181,  Nikshiq 72, Tivar 55,  ndërsa në Ulqin u regjistruan 29 raste. Gjatë kësaj kohe u shëruan  521  të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.605, prej të cilëve 340 në komunën e Ulqinit.

 

Share.