Covid-19: 484 raste të reja dhe 10 viktima. 26 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi nga dita e djeshme janë kryer 1901 testime për Covid 19, nga të cilët 484  kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj kohe janë  regjistruar 10 viktima nga sëmundja, nag mosha 67 deri atë 88 vjeçare. Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 180,  Nikshiq 77, Budva 32,  ndërsa në Ulqin u regjistruan 26 raste. Deri në orën 15.00 njoftohet për 534  të shëruar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.468, prej të cilëve 274 në komunën e Ulqinit.

Share.