Covid-19: 449 raste të reja dhe 12 viktima. 33 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi prej ditës së djeshme janë kryer 1555 analiza për Covid 19, nga të cilat 449 kanë rezultuar pozitive, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj periudhe janë regjistruar dhe 12 viktima nga kjo sëmundje, prej moshës 38 deri në atë 84 vjeçare.  Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 201,  Nikshiq 77, dhe në Ulqin 33 raste të reja. Gjatë kësaj kohe u shëruan  484  të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.558, prej të cilëve 353 në komunën e Ulqinit.

Share.