Covid-19: 441 raste dhe 6 viktima. Në Ulqin 20 raste

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi që nga dita e djeshme janë kryer 1898 analiza për prezencën e Covid 19, nga të cilat 441 kanë rezultuar pozitive. Gjatë kësaj periudhe 6 persona e humbën jetën, një nga komuna e Ulqinit.  Numri më i lartë i infeksioneve u regjistrua në Podgoricë 137 raste,  Nikshiqi 97, Berane 34, kurse në Ulqin u regjistruan 20 raste të reja. Gjatë kësaj kohe u shëruan  609 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 7520, prej të cilëve 294 në komunën e Ulqinit.

Share.