Covid-19 : 406 raste të reja dhe 2 viktima. 7 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1674 testime për Covid 19, nga të cilët 414 kanë dalë pozitiv, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë  regjistruar 2 viktima nga sëmundja, të moshave 59 dhe 66 veçare, të dyja nga Ulqini. Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 131,  Nikshiq 68, Budva 38,  ndërsa në Ulqin u regjistruan 7 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 468 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.611, prej të cilëve 57 në komunën e Ulqinit.

Share.