Covid-19: 400 raste të reja dhe 7 viktima. 14 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi nga dita e djeshme janë kryer 1682 testime për Covid 19, nga të cilët 400  kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj kohe janë  regjistruar 7 viktima nga sëmundja, nga mosha 62 deri 80 vjeçare.. Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 177,  Nikshiq 60, Herceg Novi 26,  ndërsa në Ulqin u regjistruan 14 raste. Deri në orën 15.00 njoftohet për  455  të shëruar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.233, prej të cilëve 283 në komunën e Ulqinit.

 

Share.