Covid-19 : 388 raste të reja dhe 4 viktima. 1 rast në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1287 testime për Covid 19, nga të cilët 388 kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 4 viktima.  Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 197, Biello Polje  37, Nikshiq 31, ndërsa në Ulqin është regjistruar 1 rast i ri. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 281 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.595, prej të cilëve 63 në komunën e Ulqinit.

Share.