Covid-19: 386 raste dhe 8 viktima. Në Ulqin 13 raste

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi nga dita e djeshme janë analizuar 1699 mostra për  prezencën e Covid 19, prej të cilave 386 kanë rezultuar pozitive. Gjatë kësaj periudhe 8 persona e humbën jetën, një prej të cilëve nga Ulqini.  Numri më i lartë i infeksioneve u regjistrua në Podgoricë 118 raste,  Nikshiqi 64,  Berane 45, kurse në Ulqin u regjistruan 13 raste të reja. Gjatë kësaj kohe u shëruan  552 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 6446, prej të cilëve 202 në komunën e Ulqinit.

Share.