Covid-19: 355 raste dhe 12 viktima. Në Ulqin 14 raste

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi nga dita e djeshme janë analizuar 1477 mostra për  prezencën e Covid 19, prej të cilave 355 kanë rezultuar pozitive. Gjatë kësaj periudhe 12 persona e humbën jetën, një prej të cilëve nga Ulqini.  Numri më i lartë i infeksioneve u regjistrua në Podgoricë 132 raste,  Nikshiq 51,  Beranë 34, kurse në Ulqin u regjistruan 14 raste të reja. Gjatë kësaj kohe u shëruan  537 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 6252, prej të cilëve 195 në komunën e Ulqinit.

Share.