Covid-19 : 342 raste të reja dhe 2 viktima. 3 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1183 testime për Covid 19, nga të cilët 342 kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 2 humbje jete.  Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 154, Nikshiq 78, Kotorr 16, ndërsa në Ulqin janë regjistruar 3 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 200 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.199, prej të cilëve 39 në komunën e Ulqinit.

Share.