Covid 19: 341 raste të reja, 6 në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi janë regjistruar 341 raste të reja me Covid-19, dhe 5  viktima nga kjo sëmundje, nga mosha 50 deri në atë 84 vjeçare.

Numri më i lartë i të infektuarve  u regjistrua  në  Podgoricë 136, Nikshiq 45, Plevlja 28, ndërsa në Ulqin u regjistruan 6 raste. Gjatë kësaj kohe u shëruan 497 të infektuar.Numri total i rasteve aktive është 5088, nga të cilët 82 në komunën e Ulqinit.

Share.