Covid-19: 335 raste dhe 11 viktima. Në Ulqin 8 raste

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi dje është raportuar se nga 1191 analiza të kryera për prezencën e Covid 19, 335 kanë rezultuar pozitive. Gjatë kësaj periudhe 11 persona e humbën jetën, nga mosha 66 deri në atë 85 vjeçare.  Numri më i lartë i infeksioneve u regjistrua në Podgoricë 114 raste,  Nikshiqi 76,  Plevlja 26, kurse në Ulqin u regjistruan 8 raste të reja. Gjatë kësaj kohe u shëruan  460 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 6768, prej të cilëve 224 në komunën e Ulqinit.

 

B.Çoba

Share.