Covid-19 : 275 raste të reja dhe 9 viktima. 1 rast në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1220 testime për Covid 19, nga të cilët 275 kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 9 humbje jete.  Bëhet fjalë për   pacientë nga Podgorica, Nikshiqi, Biello Polje,Herceg Novi, Berana dhe Cetina. Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 118, Tivar 32, Tuz 7, ndërsa në Ulqin është regjistruar një rast pozitiv.. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 288 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.087, prej të cilëve 50 në komunën e Ulqinit.

Share.