Covid-19 : 224 raste të reja dhe 10 viktima. Në Ulqin 2 raste të reja

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi janë kryer analiza e 1295 analiza për Covid-19, nga të cilat 224 rezultuan pozitive. Gjatë kësaj kohe 10 përsona kanë humbur jetën nga kjo sëmundje, një nga komuna e Ulqinit. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 62, Nikshiq 39, Plevlja 18, kurse në Ulqin 2 raste të reja. Gjatë kësaj kohe raportohet për 401 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 4017, nga të cilët 69 në komunën e Ulqinit.

Share.