Covid-19 : 216 raste të reja dhe 14 viktima. Në Ulqin 6 raste të reja

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi janë kryer 1292 analiza për Covid-19, nga të cilat 216 rezultuan pozitive. Gjatë kësaj kohe 14 përsona kanë humbur jetën duke vazhduar trendin negativ të numri të lartë të viktimave ditore. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 61, Nikshiq 37, Plevlja 22, kurse në Ulqin 6 raste të reja. Gjatë kësaj kohe raportohet për 380 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 3839, nga të cilët 63 në komunën e Ulqinit.

 

Share.