Covid-19 : 199 raste të reja dhe 3 viktima. 5 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi janë regjistruar 199 raste të reja me Covid 19, nga 1266 analiza të kryera, njofuan nga ISHP. Gjatë kësaj kohe 3 persona kanë humbur jetën nga kjo sëmundje, prej moshës 40 deri në atë 87 vjeçare. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 67,  Danillovgrad 22, Nikshiq 20, kurse në Ulqin u regjistruan 5 raste. Gjatë kësaj kohe raportohet për 284 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 3054, nga të cilët 43 në komunën e Ulqinit.

Share.