Covid-19 : 172 raste të reja dhe 6 viktima. 2 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi janë regjistruar 172 raste të reja me Covid 19, nga 1229 analiza të kryera, njofuan nga ISHP. Gjatë kësaj kohe 6 persona kanë humbur jetën nga kjo sëmundje, prej moshës 45 deri në atë 89 vjeçare. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 72,  Nikshiq 23, Plevlja 15kurse në Ulqin u regjistruan 2 raste. Gjatë kësaj kohe raportohet për 313 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 3346, nga të cilët 39 në komunën e Ulqinit.

Share.