Covid-19 : 163 raste të reja dhe 9 viktima. Një rast në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi janë regjistruar 163 raste të reja me Covid 19, nga 1255 analiza të kryera, njofuan nga ISHP. Gjatë kësaj kohe 9 përsona kanë humbur jetën nga mosha 38 deri në atë 88 vjeçare. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 62, Biello Polje 21, Nikshiq 20, kurse në Ulqin u regjistrua një rast i ri. Gjatë kësaj kohe raportohet për 330 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 3493, nga të cilët 45 në komunën e Ulqinit.

Share.