Covid-19 : 151 raste të reja dhe 5 viktima.  6 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Sot në Mal të Zi nga 1246 analiza të kryera, janë regjistruar 151 raste të reja me Covid 19, si dhe 5 viktima, njoftohet nga ISHP. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 52,  Nikshiq 15, Plevlja 12, kurse në Ulqin u regjistruan 6 raste të reja. Gjatë kësaj kohe raportohet për 219 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 2481, nga të cilët 49 në komunën e Ulqinit.

Share.