Covid-19 : 150 raste të reja dhe 7 viktima.  7 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Mal të Zi nga 1391 analiza të kryera, janë regjistruar 150 raste të reja me Covid 19, si dhe 7 viktima, njoftohet nga ISHP. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 62,  Berane 16, Nikshiq 15,  kurse në Ulqin u regjistruan 7 raste të reja. Gjatë kësaj kohe raportohet për 213 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 2411, nga të cilët 50 në komunën e Ulqinit.

Share.