Covid-19 : 150 raste të reja , 8 humbje jetësh. Në Ulqin pa raste të reja

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi është kryer analiza e 779 mostrave për Covid-19, nga të cilat 150 rezultuan pozitive. Gjatë kësaj kohe 8 persona kanë humbur jetën nga kjo sëmundje, nga 56 deri në moshën 76 vjeçare. Më së shumti raste u regjistruan në Podgoricë, 61, Nikshiq 34 dhe Plevlja 16, kurse në Ulqi nuk pati raste të reja. Gjatë kësaj kohe raportohet për 329 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 4204, nga të cilët 78 në komunën e Ulqinit.

Share.