Britaniku 33-vjeçar, Tyson Fury dëshmoi edhe njëherë dominimin e tij në peshat e rënda

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fury me këtë triumf mbrojtin titullin e kampionit “WBC” në peshat e rënda, në duelin që u zhvillua në T-Mobile Arena të Las Vegasit.

Kjo ishte përballja e tretë mes tyre, me Furyn tashmë duke triumfuar dy herë, gjersa meçi tjetër kishte përfunduar barazim.

Pas ndeshjes, Fury theksoi se Wilder nuk tregoi respekt pasi shkoi për ti dhënë dorën për ndeshjen e zhvilluar.

“Shkova për t’i dhënë dorën dhe për të thënë ‘bravo’ dhe ai më tha që nuk dua të tregoj ndonjë sportivitet apo respekt. Unë thashë se nuk ka problem.”

I pyetur nëse ishte i surprizuar nga ky gjest i Wilder, Fury u përgjigj: “Po, shumë i surprizuar. Një idiot.

“Unë lutem për të. Unë jam mirënjohës që të gjithë dalim nga lufta në një pjesë dhe shkojmë te familjet tona”, u shpreh Fury.

33-vjeçari për duelin tha se ishte një luftë e madhe, dhe Wilder është një luftëtar i madh.

“Ishte një luftë e madhe. Unë nuk do të bëj asnjë justifikim, Wilder është një luftëtar i madh, ai më dha një vrap për paratë e mia.

“Unë gjithmonë them se unë jam luftëtari më i mirë në botë dhe ai është i dyti më i miri. Mos dyshoni kurrë në mua.

“Para se të filloj të mendoj për të luftuar kundër njerëzve të tjerë, do të kënaqem me këtë fitore. Kjo ishte një nga fitoret e mia më të mëdha. Unë u ngrita nga dyshemeja për ta bërë këtë. Unë jam njeriu më i madh në divizion”, përfundoi Fury.

Share.