Basketbollisti turk që nuk guxon të dalë jashtë Amerikës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kampionati më atraktiv në botë i basketbollit, NBA zakonisht në mesin e muajit janar zhvendoset të luajë në kryeqytetin e Britanisë së Madhe, Londër.

Por jo për çdo basketbollist është zgjedhje e duhur.

Anëtari i Boston Celtics, Enes Kanter nuk ka udhëtuar asnjëherë jashtë SHBA-ve, duke lënë ekipin e tij në hendek çdo herë.

Kanter ka frikë se spiunët turq do ta vrasin atë nëse ai do të udhëtonte me ekipin.

Kanter ka qenë hapur me deklarata të fuqishme kundër udhëheqësit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe ka frikë për jetën e tij.

Share.