Basketbollistët dhe hendbollistët e Ulqinit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fundjava e kaluar ishte e sukseseshme për basketbollistët nga Ulqini, ndërsa hendbollistët kanë pësuar humbje. Klubi i basketbollistëve Ulqin, në gjiron e pestë të ligës së parë malazeze Erste, ka luajtur para tifozëve të vetë duke fituar kështu mysafirët nga Biello Pole me rezultatin 96 – 88. Ndërkaq hendbollistët e Ulqinti luajtën në Plevle ku nga rodari vendas u mundën me rezultatin 33 – 21.

Share.